Nowości

Nowości Nowości

NOWY TREND W BRANŻY
Nowa linia produktów w innowacyjnym opakowaniu, zgodna z rosnącym trendem EKO-logicznym. Balotowane krzewy owocowe w ekologicznych, naturalnych, jutowych... ›››

Last Minute
promocje

Promocje promocje

RABATY i PROMOCJE
SPRAWDŹ AKTUALNE OFERTY !!! CENNIK HURTOWY - PROMOCJA  !!! CENNIK DETALICZNY - UWAGA ! - DO KAŻDYCH ZAKUPIONYCH 11 SZT. - 1 SZT. GRATIS !!! Warto... ›››

Wydarzenia

Wydarzenia Wydarzenia

Nagroda Kreator Garden Trendów 2015 !
Redakcja Garden&Trends już po raz 4 przyznała też KREATORY GardenTrendów. Wyróżnienie to otrzymują produkty, które kształtują ogrodnicze trendy,... ›››

Prezentacje

Prezentacje

Pliki do pobrania ›

pobierz katalog

Kontakt

Kontakt

Adres: 83-211 Kolincz,
ul. Sportowa 1 a
tel.: +48 58 56 339 02
fax.: +48 58 743 53 49
tel.kom.: +48 691 368 424
EN,DE,CZ,RU: +48 609 550 675
E-Mail: hurt@clematisy.pl

Newsletter

Clematisy.plKatalog roślin › Jeżyna bezkolcowa 'Triple Crown'

Jeżyna bezkolcowa 'Triple Crown' Drukuj

  • Jeżyna bezkolcowa 'Triple Crown'
  • Jeżyna bezkolcowa 'Triple Crown'
  • Jeżyna bezkolcowa 'Triple Crown'

Jeżyna bezkolcowa  (Rubus fruticosus) 'Triple Crown'

Jest to krzew o sztywnych pędach, który charakteryzuje się szybkim tempem wzrostu. Dorasta do 1-1,5m. Jest mrozoodporny. Łatwo się rozrasta. Owoce tej odmiany oprócz wartości odżywczych i smakowych posiadają także właściwości lecznicze. Wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.
Zastosowanie: Owoce jeżyny nadają się zarówno do przetwórstwa jak i do bezpośredniego spożycia, są duże i efektowne. Jeżyna między innymi pomaga w oczyszczeniu organizmu z substancji toksycznych, pozytywnie wpływa na pracę przewodu pokarmowego, a ponadto, ze względu na właściwości uspokajające, wskazane są w zaburzeniach nerwowych występujących w okresie przekwitania u kobiet. Soku z dojrzałych jeżyn można używać zewnętrznie do okładów na wypryski i liszaje. Krzew ma także walory dekoracyjne.
Owocowanie i kwitnienie: Odmiana o średniej porze dojrzewania. Krzew wydaje stosunkowo duże plony. Kwitnienie przypada na kwiecień-maj. Owocowanie na lipiec. Kwiaty koloru białego.
Pielęgnacja: Odmiana ta najlepiej rośnie na lekko kwaśnej, żyznej glebie, umiarkowanie wilgotnej. Gleba powinna mieć odczyn na poziomie pH około 5-6. Należy usunąć chwasty oraz nawozić organicznie. Materiał pojemnikowy/doniczkowy można sadzić przez cały okres wegetacji. Rozstaw roślin w rzędzie powinien wynosić od 0,5 m do 2,5 m. Odległość między rzędami od 2,5 m do 3,5 m. Wszystkie odmiany jeżyn prowadzi się przy podporach. Ochrona przed chorobami i szkodnikami dotyczy przede wszystkim zapobieganiu gniciu owoców. Wskazane jest opryskiwanie przeciw szarej pleśni, kwieciakowi i przędziorkom. Stosowane opryski są identyczne jak dla maliny. Stanowisko słoneczne lub półcieniste.
Cięcie: Po zbiorze owoców należy wyciąć tuż przy ziemi wszystkie pędy, które owocowały oraz nadmiar jednorocznych pędów. Do owocowania w przyszłym roku należy pozostawić 5-7 pędów.

Kolor kwiatów: czarne
Pora kwitnienia: VII
Wysokość roślin: 1 - 1,5 m
Stanowisko: Słońce
Półcień
Mrozoodpornosc: Duża
Co zdobi? Owoce
Wielkość kwiatów: Średnie
Typ kwiatów: Pojedyncze
Zastosowanie: Z pysznymi owocami